Müşteri Hizmetleri

05067779363
05067779363

Araç Kiralama Koşulları

Araç Kiralama Koşulları

Araç kiralamak isteyen kişinin yaşı en az 23 olmalı ve en az iki yıllık ehliyet sahibi olmalıdır.

Kiracının ev ve iş telefonları ile adresleri tam olmalıdır.

Aracı kullanacak kişi sayısı birden fazla ise, sözleşme hazırlanırken bildirilmesi zorunludur.

Sözleşmede adı bulunmayanlar aracı kullanamazlar.

Kullanmaları halinde meydana gelecek tüm hasar ve cezalardan kiracı ile birlikte müteselsilen sorumlu olacaklarını kabul ve beyan ederler.

 

KAZA HALLERİ
A-) Kaza gerçekleştiği anda sürücü ehliyetsiz veya alkollü ise Rent a Car kaskodan yararlanamaz.
B-) Kaza gerçekleşmesi halinde kiracı kusurlu ise;

Ekonomik Segmentte hasarın 2000 Türk Lirası,

Orta Segmentte hasarın 2500 Türk Lirası,

Lüks Segmentte ise 3000 Türk Lirası

'kadar olan kısmından (Rent Kasko Muafiyet Bedeli) ve aracın tamir ve bakımı süresindeki iş kaybından kiracı sorumludur. İş kaybı aracın o tarihteki günlük kira bedeli üzerinden hesaplanır.

 

KM SINIRI
A-) Günlük Maksimum 250 KM ile sınırlıdır. Aylık Kiralamalar ’da 4.000 KM ile sınırlıdır.

1 ila 4 gün arası 250KM

4 ila 7 gün arası 200KM

7 ila 15 gün arası 150KM

15 ila 30 gün arası 135KM'den Hesaplanır.

B-) KM aşımları Ekonomik Segment de her KM başına 0.35 TL den Orta ve Lüks Segment de 0.50 TL den hesaplanır ve tahsil edilir.​

 

Araç Kiralayabilme Şartları Kiralama Yaşı

Ekonomik grup araçlar için 23 yaş ve üstü.

Orta grup araçlar için 23 yaş ve üstü.

Lüks grup araçlar için 25 yaş üstü.

En az 3 (üç) yıl geçerli sürücü belgesine sahip 23 yaşını doldurmuş ve üzerindeki kişiler Ekonomi ve Orta Segment araçları kiralayabilirler. Lüks Segment için 5 yıllık sürücü belgesine sahip ve 25 yaşını doldurmuş ve üzerindeki kişiler; olma koşulları aranır. Genç sürücü ücret bilgisi için Rezervasyon Merkezi’mizi (0332 351 2851) arayabilirsiniz.

 

Ehliyet Süresi
Ekonomik grup araçlar için en az 3 yıllık

Orta grup araçlar için en az 3 yıllık

Üst ve lüks grup araçlar için en az 5 yıllık ehliyete sahip olmak

Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve TC Nüfuz cüzdanınız yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz. 

 

 

KİRALAMA SÜRESİ:

Araç kiralama min. Süresi günlük kiralamalarda 24 saat, aylık kiralamalarda 30 gündür.

 

Depozit ( Kredi Kartı Kullanımı)
Türkiye de ‘TEK’ olarak diğer tüm kurumsal Rent a Car Firmaları gibi depozit alma. (Müşterinin Kredi kartının bakiyesinden belli bir miktar para bloke etme) sistemini kullanmıyordur. Bu sayede Hem güvenli bir şekilde Araç Kiralayabilir, hem de Full Rent a Car kaskolu araçlarımızla güven içeresinde gezebilirsiniz.

Faturamı Nasıl Alabilirim?
Kiralamanın tamamlanmasının ardından kontratınız kapatılır ve en geç yedi iş günü içerisinde faturanız düzenlenir. +KDV alarak Faturanız Teslim edilir.

 

Araç Teslim Yön Ücreti
 Havalimanı, Otogar ve Tren Garına Teslimde, Aylık ve Haftalık Kiralamalarda Transfer ücreti alınmamaktadır. Günlük Kiralamalarda Transfer Ücretini Rezervasyon Merkezimizi veya Satış Ofislerimizi arayıp öğrenebilirsiniz.

 

 

FİYATLARA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR:

Bebek Koltuğu Ücreti, Navigasyon Cihazı, Ek Sürücü Ücreti, Köprü ve Otoyol Geçiş HGS Cihaz- Kart Kullanım Ücreti ayrıca hesaplanır. Araçların müşteriye teslimi tam dolu depo yakıt veya tam boş depo yakıt ile yapılır. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır. Aylık kiralamalarda kilometre sınırı araç grubuna göre Ekonomi ve Orta Segment’de 4000 km Lüks Segment’de 3500 km arasında değişkenlik göstermektedir. Kilometre aşım ücreti Ekonomi ve Orta Segment de Kilometre başı 0,35 TL Lüks Segmente ise 0,50 TLdir.

 

İlave KM Paketi


Seçmiş olduğunuz araç grubuna göre, günlük kilometre sınırı uygulanmaktadır. İlave olarak kilometre paketini de satın alabilirsiniz. Geçerli km sınırımız;

 

Gurup

GÜN SAYISI

KM SINIRI / GÜN

GÜN SAYISI

KM SINIRI / GÜN

EKONOMİ

1

250 KM

30

4000 KM

ORTA

 1

250 KM

30

4000 KM

LÜKS

1

200 KM

30

3500 KM

 

Ek Sürücüler

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücü / sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ücret karşılığında olmak üzere, Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve /veya her hangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.

Fiyat ve ayrıntılı bilgi için firmamızın Rezervasyon Merkezi’mizi arayabilirsiniz.(Ek sürücü kiralama koşulları Sürücü Belgesi ve Kiralama Yaşı Sınırlamalarında bulunan şartlarla aynıdır.)

Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde bir kontrata 1 sürücü herhangi bir ücret talep edilmeksizin yazılabilir. 1. sürücüden sonraki her bir sürücü için 10 TL/gün tutarında bir ücret talep edilir.

 

 

 

Yakıt
Araçlar mümkün olduğunca boş depo teslim edilir ve boş depo teslim alınmak istenir. Alış yakıt seviyesi ile teslim yakıt seviyesi arasındaki yakıt farkı teslim anındaki yakıt fiyatlarına bağlı olarak %25- %30 arasında bir servis ücreti de eklenerek kiralayandan talep edilecektir. Aracın alındığı yakıt seviyesi ile teslim edilmesi kiralayan açısından çok daha ekonomik olacaktır.


 HGS

Paralı otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS servisi için kullanım ücreti kiralama ücretinden ayrı olarak tahsil edilir.

 

Bebek ve Çocuk Koltuğu
Araçlara bebek ve çocuk koltuğu sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

 

ARAÇ TESLİM ETME VE TESLİM ALMA:

kiralama ofislerinin bulunduğu şehir ve beldelerde, ilçe belediye sınırları içerisinde olması koşulu ile, ofis müsaitliğine göre, araçların müşteriye teslimi ve müşterinden teslim alınması (0- 26 Km Kadar ) ücretsizdir. Ancak kiralama ofisinin bulunmadığı şehir ve yörelerde yapılacak teslim etme ve teslim alma hizmetlerine ücret uygulanır. Daha fazla bilgi için Rezervasyon Merkezimizi veya Satış Ofislerimizi arayabilirsiniz.

 

Teslim Geçikmeleri

Araçların iadesinde 3 saate kadar yaşanan gecikmelerde, her saat için, sözleşmede yazan 25 TL, 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.

 

RENT A CAR KASKO MUAFİYET BEDELİ:
Aracın kaza durumunda Gurubuna göre muafiyet bedeli alınır. Muafiyet Bedeli Ekonomik Segment de 2000 TL Orta Segmen de 2500 TL Lüks Segment de  ise 3000 TL dir. Alkollü ve Ehliyetsiz kazalarda Rent a Car Kasko devre dışı kalır. Hasarın ve Masrafların hepsi aracı kiralayan şahıstan alınır.

Gurup

Muafiyet Tutarı      

ECONOMY

 2.000 TL

COMPACT

 2.500 TL

PREMIUM

 3.000 TL


kiralamış olduğum aracın bakımı tarafıma aittir, Trafik kurallarına uygun olarak kullanmak ve tehlikesi bana ait olmak üzere kiraladım.      
Sözleşmenin ön sayfasında belirtilen şartları okuyup kabul ettim.
 
1- Araç Müşteride iken oluşan kanunsuz işlerde kullanmak örnek her türlü kaçakçılık gayrimeşru işler gasp yaralama ve buna benzer işlerde bütün sorumluluk aracı kiralayan kişiye ait olup ve  kazalardan dolayı tamirde kaldığı günler için, emniyet tarafından  bağlanıldığı için ve sözleşme tarihi geciktiğinde her gün için günlük kira bedelini ödemekle yükümlüdür.Kaza durumunda Ekonomik Segment de Araç değerinin 0/2 Orta ve Lüks Segment de Araç değerinin 0/4 muafiyet yani değer düşüşü karşılığı alınır.
 2- Lastik, Tampon ve camlarda doğacak hasarlar sigorta ve kasko kapsamına girmez.Ters yönden seyir,kırmızı ışık ihlali ve geri manevra kazalarında Trafiik Sigortası ve Kasko Kaza bedellerini ödemez. Masraf aracı kiralayan kişiden tahsil edilir.
 3- Sözleşme maddelerine bağlı kalmak için açık teminat senedi alınmış olup senet alınmayan kişilerde sözleşme de bulunan senet kullanılır otonun eksiksiz olarak tesliminde iade edilecektir.
 4- Uzatmalar önceden firmaya bildirilecektir. Aksi takdirde kanuni işlem uygulanır.
 5- Kaza halinde alkol ve kaza raporu tutturulması şarttır. Aksi takdirde sigorta ve kasko geçersiz olur.Ehliyetsiz ve Alkollü kazalarda sigorta ve kasko geçersiz olur masrafların tümü imzası bulunan kiralayan şahıs,sürücü ve kefilden alınır.
 6- Kusurlu oldugu durumlarda araç pert olur ise günlük kira bedeli kaskodan ödeme gelinceye kadar kiracıdan muafiyet ve kira bedeli alınır .
 7- Aracın hasarlı veya arızalı tesliminde exprein belirleyeceği fiyatı kiracı ödemekle yükümlüdür. Aksi halinde teminat senedi geçerlidir.
 8- Kiracı kiraladığı aracı bir başkasına verirse doğrudan kiracı sorumludur.
 9- Araç teslim saati geçmiş olursa gecikme ücreti alınır saatte 25 TL dir. 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.
 10- Günlük maksimum 250 km ile sınırlıdır. 1 gün üzeri aylık kiralamalarda 4 Dört bin km ile
Sınırlıdır. Km aşımları Ekonomik Segment de her km başına  0.50 TL den Orta ve Lüks Segment de 0.50 TL den hesaplanır ve tahsil edilir.